Poradna zdarma pro Vás

ohledně zdraví a vztahů

pro vaši cestu k harmonii

Pomocí poradny vám podávám pomocnou ruku najít v sobě cestu k sobě a harmonii.

Dám rady jakou cestu zvolit, co při ní brát, co dělat, aby znovu potíže nepřišli.

Rozbor bude založen na základě vašich informací, které mi zadáte do formuláře - klikněte nový dotaz.

Jedná se o bezplatné poradenství. Odpovědí získáte stručný, ale výstižný rozbor na vaši otázku.

Pokud máte zájem o hlubší význam, podrobnější rozbor zdraví, vytvořím vám cestu ke zdraví.

Odpověď zpracuji během týdne dle mého času a rozvrhu.

Moje odpověď na vaši otázku se objeví i na této stránce, aby i ostatní mohli najít svoje potíže a z nich čerpat.

U odpovědi zůstane jen vaše jméno - ostatní informace jsou pro můj rozbor.

Svým dotazem se dostanete do mého seznamu kontaktů a budu vám 1-2x/14dní posílat informační email - články, akce a nové odpovědi z poradny. Když nebudete mít zájem o další posílání, lze se kdykoliv odhlásit.

přeji hezký pohodový den

Monika

Dlouhotrvající akné

24. 4. 2019 - 13:13 - Anna

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o radu.
Jsem studentka, 24 let – již asi od 12 let mě trápí akné. Několik let jsem docházela k dermatologovi, bohužel zcela bez zlepšení. Vždy mi předepsal různé mastičky, včetně Zyneritu, nikdy ale nedošlo ke zlepšení, naopak byla kůže poškozená.
Snažila jsem se o vnitřní vyčištění orgánů prostřednictvím bylinek. Vyhýbám se cukru, nadměrnému solení, smaženému jídlu. Hodně piji, převážně bylinné čaje nebo vodu.
Dříve se mi akné tvořilo dost silně v obličeji, v horní polovině zad, dekolt – projevy se tvoří stále, naštěstí v menší míře, dekolt je zanešený. V současnosti mám akné po celém obličeji, hlavně na obou tvářích, lícní kosti a pod krkem. Kromě běžného akné mě trápí hnisavé boule, hlavně tedy v oblasti pod krkem/na přechodu lícních kostí, tvoří se ale i v obličeji.
Velký problém pro mě představuje i to, že se mi pleť až extrémně silně mastí, už po 30 minutách se hodně lesknu, vzhledově bych to přirovnala asi k jakýmsi kapičkám potu nebo vody, když si člověk obličej umyje, ale neosuší.
Používám přírodní, bio kosmetiku – Laveru, Alteru jako šampon a občasně peeling. Čistění pleti 2x denně prostřednictvím Jarischovy vodičky, následně použiji Skinoren nebo zinkovou mast na strupy. Preparáty nicméně vůbec neúčinkují. Právě dobírán tříměsíční kúru Acnevac, zcela bez zlepšení. Kromě toho mi poměrně dost padají vlasy, mám v nich lupy.V raném dětství jsem měla astma, v asi 8 letech anorexii. V období dospívání zase opačná tendence, váhu se mi podařilo shodit, ale strach z přibírání zůstal – což se projevuje malým kalorickým příjmem a stálým pocitem hladu, kromě toho mám stále ledové ruce.

Z bylinek v současnosti užívám šalvěj, komonici, kontryhel, řebříček, jetel a kopřivu, ostropestřec a skořici.
Pročištění pomocí bylinných čajů jsem absolvovala během let několikrát, střídám je, ale nikdy mi nepomohly. Hormonální antikoncepci jsem nikdy nebrala, rovněž jsem nikdy neužívala alkohol, ani cigarety.

Potíže s akné mě trápí nejen po fyzické stránce, kdy mě vřídky bolí, zejména po stránce duševní – vyhýbám se kontaktu s lidmi, protože je mi nepříjemné, když se mi dívají na obličej, nebo to komentují.

Prosím Vás o Váš pohled na věc, za Váš čas a odpověď mockrát děkuji.

Dobrý den, Anno,

sama jsem chodila i se synem k dermatoložce, prý vyhlášené, která hodně lidem pomohla. Synovi i mne dávala mastičky, které trochu ulevily, ale akné nezastavily. A synovi různé vodičky rozežíraly kůži. A jelikož se zajímám o zdraví, bylo mi divné, že se neptá, co jíme, že neudělá nějaké vnitřní vyšetření – alespoň stav krve, jater či ledvin. Toto jsou pro mne nejdůležitější informace o prostředí, které se děje uvnitř těla. Samozřejmě je možné, že se nemusí nic najít, neboť oslabení jakéhokoliv orgánu v rámci energie, se to někde projeví, ale samotný orgán nemusí se projevit známkou ve vyšetření moderní medicíny. Já ji nezatracuji, neboť díky ní můžu chodit, ale nemá na to, aby dala dohromady příznaky, které tělo vysílá. Doktor řekne je to dobrý, máte vše v krvi či v moči v pořádku. Ale vy se ptáte – jsem zdravá, když se mi na obličeji vyskytují pupínky až boláky? Jak je to možné? Je to normální? Není. Proto i mastičky na povrchu nic nezmůžou, pokud se nevyléčí uvnitř.

Jak jsem si přečetla – zajímáte se o to, co jíte, a to je dobře. Bude potřeba komplexní změny – nelze nic od sebe oddělit. Je nutné vynechat vepřové maso a nahradit ho max. 1-2x týdně vařeným hovězím masem. Dělat si vývar a ten večer pít místo jídla. Tím bych určitě začala. Maso jíst max. s vařenou mrkví. A na čas vynechat brambory a těstoviny. Pokud si dát maso, tak jedině se zeleninou. Jídlo je na delší psaní. Nelze zde napsat jídelníček.

První, co mne napadlo jsou PLÍCE – ÚZKOST Z DĚTSTVÍ . Vnímám, jak se dusíte, málo dýcháte, snížená kapacita – nedostatečnost plic. Nebudíte se náhodou kolem 3-5h. úzkostí na prsou po těžkém zlém snu?

A pak jsem se podívala na váš element podle A9P a ejhle jste KOV – tedy orgány přiřazené k němu jsou tlusté střevo a plíce. Tlusté střevoNUTNÁ očista. A pak dalším prvkem, který KOV ovládá, je DŘEVO, kterému je přiřazeny játra. Nevnímám to jako nejdůležitější, ale je potřeba pročistit hlavně v tomto období do 14.5, do kdy má největší aktivitu v koloběhu roku.

K očistě tlustého střeva doporučuji extrakt z rostlinky Yucca nebo směs bylinek Paraprotex. Rozhodnutí, co si vybrat nechám na vás.  Pak je nutné přidat antioxidanty (např. qProtect – antioxidant s ginkgem) nebo probiotika –  v jogurtu nestačí (např. AC zymes nebo AC zymes plus). Komplexní návod na očistu tlustého střeva a následně plic nalezne v článku Začíná období odpuštění.

S játry je to trošku jednoduší – lze se očistit bylinkou ostropestřec = silymarin. Ano berete ji správně na očistu jater. Ale v tabletce SILYMARIN se příznivé působení extraktu ze silymarinu ještě zesilují aminokyselinami a dalšími sloučeninami s antioxidačními vlastnostmi. Co na komplexní očištění se můžete podívat zde .

Zajímavé je, že pokud je oslaben jeden prvek, tak je oslaben i následující – VODA. Zde jsou přiřazeny ledviny, tedy orgán taky pročišťující tělesné tekutiny. A k tomu je i přiřazen HORMONÁLNÍ SYSTÉM. Vnímám, že je u vás rozhozen. Velké výkyvy emocí, nálad a chmur (strachů). Je potřeba se uklidnit a podpořit ženskou stránku. Na uklidnění doporučuji osobně Rhodiolin složeny z bylinky rozchodnice růžová (Rhodiola rosea). Pro zlepšení ženskosti uvnitř sebe určitě rostlinku pupalku v oleji (např. Evening Primrose Oil).

Více o elementech v rámci Astrologie 9 planet naleznete v ebooku zdarma – 5 energií = 5 nemocí aneb život závisí na zachování energií.


Krátké intuitivní zamyšlení pro Vás:

Žádná láska k sobě.

Máte velkou sílu. Dostala jste odvahu čelit proti světu. Svým odhodláním a dovedností dokážete světu, co ukrýváte uvnitř. Jen musíte podpořit to dítě v sobě. Být s tím, co je, smířená, ale že změna je možná. Je potřeba podpořit nejen fyzické tělo, ale hlavně duševní. Zahájit očistu toho dítěte, které zůstalo nepochopeno. 

Máte sílu duchovního vůdce. Realizujte své vnitřní plány. Nemyslete, co se stalo, ale co je teď a co mohu zlepšit a podpořit  svými činy. Nemusí to být je fyzické, ale můžete podpořit prostřednictvím internetu, kde nebudete vidět. Až se budete cítit, pak teprve se ukážete světu.

Co je intuitivní poselství si můžete přečíst zde a můžete si nechat zodpovědět otázku, co vás trápí.


Ještě na závěr KOV JE O ODPUŠTĚNÍ těm, kteří v minulosti ublížily – vědomě i nevědomě.

Pokud budete potřebovat další informace nebo se na cokoliv zeptat, tak mi napište na email nebo si zadejte podrobnější rozbor.

Pro váš problém bude potřeba komplexní porady z více směrů. Členům Calivita klubu, který se zaregistrovaly přes můj CALIVITA PARTNER WEBSHOP https://monikadolenska.calivita.cz/, nabízím konzultace prostřednictvím mého osobního emailu zdarma. Lze získat i další dárky – např. numerologický rozbor nebo i intuitivní poselství.

Hezký den

Monika

 

← Návrat do poradny