Poradna zdarma pro Vás

Pomocí poradny vám podávám pomocnou ruku najít v sobě cestu k sobě a harmonii.

Dám rady jakou cestu zvolit, co při ní brát, co dělat, aby znovu potíže nepřišly.

Nadváha vs. vztah

5. 7. 2019 - 10:55 - Marie Humpolíková

Koučka přes hubnutí mi řekla, že zhubnu, až se rozvedu. Nějak s tou radou nesouhlasím. Vím, že nesoulad v partnerství s tím může souviset. Také pracuji v nepřetržitém provozu(12ti hod. směny ) předem vám děkuji.

Dobrý den,

po přečtení dotazu i vašich údajů mne hned napadlo – moc věcí si na sebe berete. Sice máte rovinu energie (čísla 7-8-9), která vám pomáhá vše zvládnout, ale tělo s duší není v harmonii. Přijde mi, že duše pláče, jak vaše aktivity zasahují příliš do těla. Z toho vyplývá, že nemůžete zhubnout a máte pořád navíc, než by se mělo, i když podle stravy jíte zdravě. Na pomoc by mohl být jídelníček s menšími porcemi a nahradit jídlo One diet na snížení hmotnosti.

Máte rovinu pochopení…

Celá odpověď →

Harmonie

8. 6. 2019 - 20:07 - Zuzana Trávníčková

Potřebuji uzdravit vykloubený prst, pálení v kyčlích a na přední straně stehen. Bolest pravého haluxu. Celková rozstěkanost, nesoustředěnost, nervozita.

Dobrý den,

po přečtení dotazu mne hned napadl zánět, ale o tom až později.

Pokud se chci vyléčit, musím proto něco udělat. Vnímám váš zájem, jelikož jste položila dotaz. Ale to je teprve začátek. Budete muset pro své tělo udělat více než dosud jste udělala.

A v prvé řadě – základem je strava !! Pokud budete jíst nepravidelně, tělo dostává málo živin, které potřebuje pro obnovu buněk.

Vnímám, že hodně pracujete a čas na jídlo si neuděláte. Nevím, jak jste na tom s postavou, ale v k…

Celá odpověď →

Zdravotní problémy

20. 5. 2019 - 18:04 - Jana Pelikánová

Mám zdravotní problém se zápěstím už čtvrtý rok.Podstoupila jsem už 4.operace a zápěstí stále bolí.
Už jsem unavená z té bolesti.Dělám něco špatně a bude někdy lépe aspoň o trošku?
Děkuji

Dobrý den,

zde v poradně zdarma není prostor na věštbu, jestli bude lépe. Zde jde o daná fakta.

Však se trošku napojuji na daného člověka a vnímám některé problémy. U vás jde hlavně o celkovou zanesenost těla nejen léky (kortikoidy neprospívají tělu), ale i vnitřními emocemi. Tím sobě vytváříte kyselé prostředí, které ubližuje tělu a to nepomáhá k regeneraci tkání, šlach i svalů.

Jistě znáte, že pokud onemocníme chřipkou, bolí nás svaly a klouby. Toto je podobné.

Zápěstí je zaníce…

Celá odpověď →

Spánek

30. 4. 2019 - 09:53 - Stanislava

Hezký vecer preji
Mám dlouhou dobu problémy se spánkem. Poslední 3 týdny přijde až kolem 4 hod ráno. Budim se po hodině, po půl hodině bdění usnu ještě max na 2 hodiny. S tím možná bude souviset nutnost jít na wc, přes den chodím minimálně a v noci každou hodinu. Trápí mně ještě jedna věc. Od října 2018 dosud jsem nabrala najednou 13 kg. Nelze se toho zbavit, přitom stravování mám stále stejné a pohybu málo taky nemám. Budu ráda za každou radu. Předem moc děkuji.

Dobrý den,

první, co mne napadlo STRACH. Vnitřní strach, že něco nezvládnu, že neudělám přesně to, co po mne okolí chce, a zdali se zavděčím. Váš vnitřní boj s venkovním světem.

Na jednu stranu být milá a laskavá je dobré, dokud to nezasahuje natolik do svého osobního vnitřního světa, že to co dělám, nejsem přesvědčená, že je to dobře.

Co vás omezuje? Čeho se bojíte? To první byste si měla sama sobě říct.

Dělejte to, co vás činí radostným , co vám udělá radost, že z toho tak usmív…

Celá odpověď →

Dlouhotrvající akné

24. 4. 2019 - 13:13 - Anna

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o radu.
Jsem studentka, 24 let – již asi od 12 let mě trápí akné. Několik let jsem docházela k dermatologovi, bohužel zcela bez zlepšení. Vždy mi předepsal různé mastičky, včetně Zyneritu, nikdy ale nedošlo ke zlepšení, naopak byla kůže poškozená.
Snažila jsem se o vnitřní vyčištění orgánů prostřednictvím bylinek. Vyhýbám se cukru, nadměrnému solení, smaženému jídlu. Hodně piji, převážně bylinné čaje nebo vodu.
Dříve se mi akné tvořilo dost silně v obličeji, v horní polovině zad, dekolt – projevy se tvoří stále, naštěstí v menší míře, dekolt je zanešený. V současnosti mám akné po celém obličeji, hlavně na obou tvářích, lícní kosti a pod krkem. Kromě běžného akné mě trápí hnisavé boule, hlavně tedy v oblasti pod krkem/na přechodu lícních kostí, tvoří se ale i v obličeji.
Velký problém pro mě představuje i to, že se mi pleť až extrémně silně mastí, už po 30 minutách se hodně lesknu, vzhledově bych to přirovnala asi k jakýmsi kapičkám potu nebo vody, když si člověk obličej umyje, ale neosuší.
Používám přírodní, bio kosmetiku – Laveru, Alteru jako šampon a občasně peeling. Čistění pleti 2x denně prostřednictvím Jarischovy vodičky, následně použiji Skinoren nebo zinkovou mast na strupy. Preparáty nicméně vůbec neúčinkují. Právě dobírán tříměsíční kúru Acnevac, zcela bez zlepšení. Kromě toho mi poměrně dost padají vlasy, mám v nich lupy.V raném dětství jsem měla astma, v asi 8 letech anorexii. V období dospívání zase opačná tendence, váhu se mi podařilo shodit, ale strach z přibírání zůstal – což se projevuje malým kalorickým příjmem a stálým pocitem hladu, kromě toho mám stále ledové ruce.

Z bylinek v současnosti užívám šalvěj, komonici, kontryhel, řebříček, jetel a kopřivu, ostropestřec a skořici.
Pročištění pomocí bylinných čajů jsem absolvovala během let několikrát, střídám je, ale nikdy mi nepomohly. Hormonální antikoncepci jsem nikdy nebrala, rovněž jsem nikdy neužívala alkohol, ani cigarety.

Potíže s akné mě trápí nejen po fyzické stránce, kdy mě vřídky bolí, zejména po stránce duševní – vyhýbám se kontaktu s lidmi, protože je mi nepříjemné, když se mi dívají na obličej, nebo to komentují.

Prosím Vás o Váš pohled na věc, za Váš čas a odpověď mockrát děkuji.

Dobrý den, Anno,

sama jsem chodila i se synem k dermatoložce, prý vyhlášené, která hodně lidem pomohla. Synovi i mne dávala mastičky, které trochu ulevily, ale akné nezastavily. A synovi různé vodičky rozežíraly kůži. A jelikož se zajímám o zdraví, bylo mi divné, že se neptá, co jíme, že neudělá nějaké vnitřní vyšetření – alespoň stav krve, jater či ledvin. Toto jsou pro mne nejdůležitější informace o prostředí, které se děje uvnitř těla. Samozřejmě je možné, že se nemusí nic najít, neboť …

Celá odpověď →

Kozni problemy

22. 3. 2019 - 11:17 - K.

Ahoj Moniko,

rada bych se zeptala na kozni problemy – konkretne plisnovou infekci (chytla jsem v praci), nemuzu se problemu zbavit a po masti od doktora se mi objevil ekzem. Na detech zacinam taky pozorovat stejne priznaky. Jinak tusim, ze to nejak souvisi se stravou a stresem – stresu zazivam dost v partnerstvi a v oblasti financi – bohuzel vse se vsim souvisi.

Budu rada za odpoved.

K.

Ahoj  🙂

Co mne nejvíc zaujalo na tvém datu narození? dvě 8. Jsi hodně ctižádostivá, tlačíš na všechno, co děláš, chceš to mít perfektní. Používáš více rozum než cit. Přitom díky chybějícím číslům 3-5-7 máš rovinu vize, která ti dává možnost vědět informace dříve než ostatní. Proto se i tak jmenuje  🙂 Chce to věřit ženě v tobě. Své ženské intuici.

Ani se nedivím, že máš problémy s kůží. Kůže odděluje svět vnitřní a vnější. A pokud je něco v nepořádku uvnitř, projevuje se to navenek. …

Celá odpověď →

Rada

1. 3. 2019 - 17:27 - Ondřej Ratajský

Mohl bych se zeptat, jak mám pečovat o své zdraví?

Dobrý den,

jelikož o vás nic nevím než datum narození, a nejsem vědma, mohu vám doporučit jen produkty k prevenci.

Prvním je komplexní multivitamín Full Spektrum, který obsahuje téměř 30 druhů různých vitaminů, antioxidantů a minerálů…

Osobně doporučuji Organic Noni. Je to komplexní tekutý přípravek v přírodní formě bohatý na vitaminy, aminokyseliny a minerály. Podporuje zdravou činnost buněk a kromě toho snižují zánětlivé procesy v těle (antibakteriální, protivirové a protiplísňov…

Celá odpověď →

syn

16. 10. 2018 - 21:31 - Renata

Dobrý den,
mám dotaz na syna , který je nyní již na čtvrté škole a neví, jestli studovat nebo jít pracovat.Dodělal učňák a nyní pokračuje nástavbou, ale ví, že to nedodělá. Bydlí s námi, živíme ho. Mohla byste mi na toto dát odpověď?
děkuji.

Dobrý den,

pokud je někdo duchovně založený a rád by v tomto stavu zůstal, neměl by jíst těžká jídla (jako je maso), které ho tlačí k zemi (materiální svět). To mu neprospívá k duševnímu zdraví. Proto se nemůže rozhodnout. K tomu vnímám i vnitřní strach, nerozhodnost, co bude dál – kam směřovat vlastně svoje bytí – to je tím, že vnitřně chce duchovně vyspět, ale díky stravě je stále na zemi. Strach i obavy vyklíčí problémy se zažíváním a pálení žáhy s tím souvisí.

Na rozvolnění strachu …

Celá odpověď →

Jak podpořit své srdce a co s arytmií?

21. 1. 2018 - 08:10 - Monika

Mám problémy se srdcem a ráda bych, kdybyste mi mohla doporučit, co s tím. Děkuji.

Práce srdce ukazuje, v jakých výkyvech a v jaké pravidelnosti žijeme.
Srdeční arytmie je zvětšení pravé nebo levé srdeční komory. Pokud máte nos opatřený rýhou uprostřed, máte sklon k arytmii. Tato rýha rozděluje nos na dvě části, levou a pravou.
Při zvětšení levé části nosu máte zvětšenou levou srdeční komoru a znamená to, že žijete na dluh. Stále se za něčím honíte, snažíte se udělat, stihnout, ale přítomný okamžik se vám ztrácí, neradujete se z něj. Máte pocit, že stále na něco čekáte, a…

Celá odpověď →

Cukrovka

26. 6. 2017 - 11:54 - Nika

Dobrý den,
mám mamku, která má cukrovku, jaké výrobky z vaší řady by jste jí poradila?

Cukrovka nám říká jakou schopnost máme – mít se rád, zklamání nad životem, a co si bereme na sebe víc než je potřeba. Pokud není láska k sobě, tak si život potřebujeme osladit něčím jiným, nahrazujeme lásku sladkými potravinami, které nám sice dají příjemný pocit, ale tělo tím zatěžujeme nepřiměřeně. Jde o zkreslené pojetí lásky. Vždy můžeme vybírat jeden ze dvou pólů – lásku nebo strach. Přijímejte lásku druhých , ale neobětujme se jim. Dělejte hlavně to, co vám dělá radost, co vás dělá šťas…

Celá odpověď →

Rozbor bude založen na základě vašich informací, které mi zadáte do formuláře níže.

Jedná se o bezplatné poradenství. 

Odpovědí získáte stručný, ale výstižný rozbor na vaši otázku.

Odpověď zpracuji během týdne dle mého času a rozvrhu.

Moje odpověď na vaši otázku se objeví i na této stránce, aby i ostatní mohli najít svoje potíže a z nich čerpat.

U odpovědi zůstane jen vaše jméno - ostatní informace jsou pro můj rozbor.

Svým dotazem se dostanete do mého seznamu kontaktů a budu vám 1-2x/14dní posílat informační email - články, akce a nové odpovědi z poradny. Když nebudete mít zájem o další posílání, lze se kdykoliv v emailu odhlásit.

Pokud máte zájem o hlubší význam, podrobnější rozbor zdraví, vytvořím vám cestu ke zdraví.

přeji hezký pohodový den

Monika

Nový dotaz

Vyplňte formulář. Svůj dotaz popište – napište i více problémů. Pokud víte svoji krevní skupinu, napište ji.

Vaše krevní skupina

Po zodpovězení dotazu, dostanete email, a zároveň se uloží na stránku poradny zdarma, aby i ostatní návštěvníci se mohli inspirovat a čerpat informace.

Pokud nechcete, aby bylo zveřejněno vaše celé jméno, napište jen křestní.