15. května začíná období elementu OHEŇ

OHEŇ

energie žáru a tepla, a byly zařazeny orgány srdce a tenké střevo. Otázkou je, proč zrovna tyto orgány jsou párové? Živiny z tenkého střeva se dostávají cévami k srdci. Květen čas lásky a radosti, a zapálení nejen pro pěstování a pečování o zaseté plodiny.

Není tedy divu, že právě v tomto ročním období (15.5. – 15.7.) dosahují nejvyšší aktivity srdce a tenké střevo. Proto bychom se v této době měli zaměřit právě na tyto orgány, podpořit jejich samoregenerační schopnosti a dopřát jim přírodní péči, abychom neskončili v nemocnici s infarktem, což bývá v tomto období velmi časté.

Srdce

je orgán, bez nějž život neexistuje. Je pumpou, která neúnavně bez odpočinku pravidelně vytlačuje krev do celého našeho těla a do plic, a tím zajišťuje zásobování každičké naší buňky nezbytným kyslíkem a dalšími živinami. Srdce je cetrum lásky a citů, vyjadřuje naši osobnost, ukazuje naši schopnost radovat se ze života a rozdávat kolem sebe lásku a optimismus.

Tenké střevo

je párový orgán, který nám vstřebává živiny do těla. Je ukazatelem, jak v harmonii přijímáme a zpracováváme materiální poselství života. Párový orgán srdce.

Z duchovního hlediska tenké střevo slouží jako analyzátor – pomáhá nám analyzovat životní situace a vstřebávat je ve formě zkušeností. Stav našeho tenkého střevo proto ukazuje, jak umíme přijímat a vstřebávat životní zkušenosti. Pokud něco příliš řešíme a pitváme, oslabujeme si tenké střevo, které pak už nemá sílu vstřebávat živiny z potravy. Proto se netrapme tím, co bylo a co bude a žijme víc přítomností.

VÝZVA i doporučení zároveň – Radovat se a užívat si života tady a teď. Žádné situace příliš nepitvat a nemít strach z toho, zdali dělám správně.

KONTROLKY – příznaky oslabení, projevy

  • Vysoký krevní tlak
  • Infarkt
  • Ateroskleróza
  • Hořká chuť v ústech nebo pocit sucha
  • Problémy s ramenem
  • Špička nosu nabotnalá
  • Crohnova choroba

Oslabení srdce můžeme diagnostikovat také na špičce nosu – všímáme si tvaru, velikosti, žilek, zabarvení. Diagnostická zóna tenkého střeva leží na vnitřní straně rtů, dvanáctník najdeme v koutcích úst. Také pokud se necítíte dobře v časovém úseku mezi 11.-15. hodinou, máte s těmito orgány pravděpodobně problém. Dalšími ukazateli jsou např. citová labilita, poruchy řeči, problémy v komunikaci, záchvaty smíchu, duševní neklid, neschopnost udržovat rovnováhu.

Jak si můžeme pomoci?

Jelikož jsou srdíčko a tenké střevo párovými orgány, je potřeba podporovat srdce a očišťovat tenké střevo.

Základní rostlinkou pro očištění tenkého střeva je opuncie nopálYuka. Juka obsahuje saponiny, které vymydlují střeva. Juka není vhodná pro ty, kteří mají endoprotézu – lze nahradit mořskými řasami obsahující chlorophyl, které odkyselují tělo – např. chlorellu GW – krátké info).

Dalším produktem, který pomáhá udržovat rovnováhu dobré mikroflóry, je dobrý policajt Acidophilus. Jde o probiotický přípravek, které pomáhá nejen nadýmání či bolesti střev.

Pro srdíčko je velmi důležitý vitamín C, který pomáhá nejen ničit kvasinky, ale současně čistí cévy.

Nejdůležitějším produktem na činnost srdce a cév je koenzym Q10. Je to látka, kterou tělo potřebuje, ale dokáže si ji vyrábět do 30 let. Poté čerpá ze zásob. Tedy v pozdějším věku pro srdeční buňky je potřeba doplňovat. V Calivita lze koupit Koenzym Q 10 – více možností si vybrat

Je dobré doplnit produktem s antioxidanty Resveratrol Plus, který díky složení (extrakt ze semen hroznů + koenzym) čistí cévy i omlazuje. Na druhé straně složky tohoto produktu také napomáhají ochraně proti škodlivým účinkům volných radikálů a mohou zpomalovat proces stárnutí. Zde je možné přečíst o výzkumu ve Španělsku.

Je potřeba i zvýšit přísun Omega 3 – má výrazné protizánětlivé účinky ve střevech a k lepšímu proudění krve, pomáhá proti usazeninám jak ve střevech, tak i v cévách.

Pokud máte potíže se srdíčkem, pak jistě máte nedostatek vápníku a hořčíku. Ty totiž zabezpečují harmonii mezi stahem a uvolněním (jang = vápník, jin = hořčík).

Doporučením na konec je důležité odkyselovat – pomocí zásadité vody nebo formou polévek z kořenové zeleniny.

Více o produktech pro posílení srdce a pročištění tenkého střeva najdete na mých stránkách harmonie-monika

 

Více informací ohledně duchovních příčinách nemocí se dovíte v kurzu Radovat se láska

V programu Radovat se je láska podává se řešení, jak a proč přijímat s radostí lidi a události okolo nás, které se nám nelíbí, jak se starat o srdce a dobré trávení, aby neonemocnělo nebo se jeho stav zlepšil.

Ukazuji cestu k vnitřní harmonii a zdraví. Pomáhám řešit problémy zdraví i vzájemných vztahů. Na této cestě používám numerologii, intuitivní poselství, ale dle potřeby i karty nebo kyvadlo. Jsem posel zpráv mezi nebem a zemí. Co se máte právě dovědět, tak to vám sdělím. Mým snem je život lidí v harmonii, lásce a radosti, neboť pak nebudou nemoci. Jsem autorkou ebooků zdarma : » 5 energií aneb život závisí na zachování harmonii energií » 5 pravidel JAK najít sám SEBE aneb jak zjistit, kdo jsem a kam směřuji » Výživa podle krevních skupin aneb cesta k vitalitě Můj příběh si přečtěte zde. Jak něco zlé je k něčemu dobré.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů