3 tipy, jak na jarní únavu

3 tipy, jak na jarní únavu

Posledních pár měsíců přemýšlím, jak napsat něco, s čím teď sama bojuji. Ale vlastní zkušenost je asi nejlepší.

Co to je vlastně jarní únava?

Jarní únava je stav únavy a vyčerpání, který mnoho lidí zažívá na jaře. Je to způsobeno změnou počasí a světelných podmínek, které mohou ovlivnit biologické hodiny a narušit spánek. Symptomy jarní únavy zahrnují únava, ospalost, nízkou energii a náladovost.

Osobně jsem se zaměřila na ty oblasti, které můžu ovlivnit:

  1. spánek
  2. živiny do těla
  3. pohyb

Spánek

U mne problém spánku není. Dostatečný spánek mám. Spíše bych řekla, že až příliš. Dokážu spát i 10 hodin. Většinou spím i jen 7-8 hod. Však změna času mne moc nepřidala, tělo i hlava si musí zvyknout na přesun hodin dopředu. Však jen změna světelných podmínek – ráno brzy světlo a večer je ještě tma, může změnit rytmus spaní. Ale je dobré chodit spát ve stejnou dobu – ideálně v 22h. pro skřivany nebo 23h. pro sovy. Mne hodně pomáhají meditace na usnutí, když nemůžu zaplašit mozek před myšlenkami na zítra.

Živiny do těla

Dalším tipem je doplnění vitamínů a minerálů do těla. Po dlouhé zimě, kdy si vezmeme jen málo potravin s vitamíny, má naše tělo deficit. Ideálně najít vitamíny a minerály dohromady, jako Probones, který navíc obsahuje rozpustnou vlákninu a hydrolyzovaný kolagen. Obsahuje i aktiferm, koncentrované kultivační médium, které obsahuje širokou paletu enzymů a přirozených antibiotik, což pomůže nabudit imunitní systém a tak se podpoří boj proti únavě. Prostě potřebujeme hořčík, který se totiž podílí na enzymatických reakcích produkujících energii. Dle odborné literatury _ bez minerálu zinek se neobejdou hormony inzulín, růstový hormon, ale i testosteron. Selen a měď chrání organismus před volnými radikály, mangan zase hraje velkou roli při látkové přeměně uhlovodíků a tuků.

S prevencí a podporou proti jarní únavě mne pomáhá i vitamín C ve větším množství. Pro mne je ideální forma postupného vstřebávání, kdy dám ráno a nemusím celý den nad tím přemýšlet. Dle knih vitamín C nakopne imunitu a ta vzápětí bojuje s únavou. Vitamín C musíme doplňovat každý den. V klubu Global 3000 najdeme vitamin C :

Pro klidnější den a pro výrobu serotoninu, látky, která nám dělá den krásnější, tak je potřeebbovat denně doplňovat vitamín B. Osobně beru teď bioaktiv, který obsahuje i celé spektrum vitamínů B + probiotika, které jsou ideální pro lidi trpící depresí. Ale to je na jiný příběh.

Pohyb

Nejde ani o pohyb takový, ale o to být na čerstvém vzduchu a dýchat kyslík. Ideálně dýchat nosem a vydechovat ústy. Jde o cirkulační vzdušný systém, který pomáhá okysličovat naše tělo. Doporučuji začít alespoň krátkou procházkou (třeba jen kolem bloku nebo parku) nebo cestou z práce vystoupit o pár zastávek dřív a domů to dojít pěšky. Ideálně, když musíte na zastávku udělat alespoň několik kroků. Ale samozřejmě je nejlépe, když můžete do parku (do lesa), kde je nejčistší vzduch a sluníčko vám hřeje do obličeje. Dívejte se na zelenou louku, kochejte se pupeny, prvními kvítky a prožívejte tu krásu, která kvete, plnými doušky vzduchu.

Multivitamín, který navíc obsahuje minerální látky, vitamíny a hydrolyzovaný kolagen
Probones obsahuje vitamíny a minerály, kolagen, vlákninu a aktiferm
Ukazuji cestu k vnitřní harmonii a zdraví. Pomáhám řešit problémy zdraví i vzájemných vztahů. Na této cestě používám numerologii, intuitivní poselství, ale dle potřeby i karty nebo kyvadlo. Jsem posel zpráv mezi nebem a zemí. Co se máte právě dovědět, tak to vám sdělím. Mým snem je život lidí v harmonii, lásce a radosti, neboť pak nebudou nemoci. Jsem autorkou ebooků zdarma : » 5 energií aneb život závisí na zachování harmonii energií » 5 pravidel JAK najít sám SEBE aneb jak zjistit, kdo jsem a kam směřuji » Výživa podle krevních skupin aneb cesta k vitalitě Můj příběh si přečtěte zde. Jak něco zlé je k něčemu dobré.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů