Jez, abys měla hezčí tělo

Kůže

Co potřebujete?
Vitamín C
Ten pomáhá tělu vyrábět kolagen (který udržuje kůži pevnou), podporuje kyslík plynoucí do kůže a pomáhá léčit poraněné tkáně, rány a modřiny.
Co jíst? Nejméně 60 mg denně (preventivní denní dávka) *)
Zdroje? Např. 1 šálek třešní (10 mg), grep (44 mg), papaya (94 mg) … více na Wikipedia

Srdce

Co potřebujete?
Omega 3 esenciální mastné kyseliny

Ty snižují LDL (špatný) cholesterol, krevní tlak a hladinu triglyceridů, zatímco zvyšují HDL (dobrý) cholesterol – to všechno snižuje riziko srdečních onemocnění.
Co jíst? 3 x týdně porci ryb (120-180 g) jako jsou losos, makrela nebo sardinky

  • nebo Omega 3 concentrate (600 mg vysoce koncentrovaný rybí olej), Cholestone (na snížení cholesterolu – 200 mg olej ze lněných semínek)

Klouby

Co potřebujete?
Měď

Tento minerál je životně důležitý pro funkci enzymů odpovědných za posilování kostí a kloubů.
Doporučená denní dávka mědi v potravě by se měla pohybovat kolem 1 mg, ale ani dávky až k 0,1 g (100 mg) organismu neškodí. Potraviny bohaté na měď jsou např. játra, kakao, ořechy, houby, korýši a měkkýši. *)
Co jíst? Ořechy (1/2 šálku má 0,9 mg), vařené škeble v páře (20 ks má 1,3 mg) a dále např. játra, mořské plody, semínka.

Kosti

Co potřebujete?
Bór
Tento minerál je důležitý pro vstřebávání vápníku a také hraje velkou roli při zvyšování aktivity estrogenu v buňkách, který je důležitý pro formování silných kostí.
Co jíst? 1-2 mg denně v ovoci a zelenině, která obsahuje bór – hrozny, hrušky, jablka, brokolice, hrách. Jiné dobré zdroje jsou rozinky a ořechy.

Vlasy

Co potřebujete?
Aminokyseliny

Methionin a cystein jsou rozhodující pro růst vlasů a jejich obnovu. Mohou se skvěle použít v případě slabých a lámavých vlasů a příznivě ovlivňovat pružnost kůže a strukturu nehtů.
Co jíst? Potraviny bohaté na bílkoviny jako kuřecí, krůtí, hovězí maso, vejce, sýry a ořechy. V každém jídle by se mělo objevit 100 g masa, vajec nebo hrst ořechů. Pokud nejíte maso, tak je potřeba doplnit:
Cystein hraje důležitou roli při tvorbě keratinu, který vytváří strukturu vlasů.

Methiotin významný antioxidant (chrání organismus před vlivem volných radikálů), hraje roli v syntéze kolagenu či např. napomáhá zabránit lámavosti vlasů

Uši

Co potřebujete?
Zinek
Odborníci se domnívají, že ztráta sluchu doprovázená zvoněním v uších může být způsobena nedostatkem zinku v tkáních vnitřního ucha.
Co jíst? 8 mg zinku denně v potravinách bohatých na zinek: ústřice (1 střední má 8 mg), kuře (1 šálek sekaného kuřecího masa má 2 mg), hovězí maso (60g masa má 6 mg) nebo jehněčí (60 g má 3,8 mg).

Oči

Co potřebujete?
Betakarotenoči

Tento vitamín působí jako antioxydant, ničí chemikálie způsobující rakovinu, ty mohou totiž ničit oční tkáň. Také pomáhá chránit před degenerací oční tkáně a zákalem.
Co jíst? Výrazně barevnou zeleninu jako mrkev, brambory, brokolici. Např. brambory mají až 15 mg betakarotenu.

Zuby a dásně

Co potřebujete?
Vápníkzuby
Tento minerál udržuje zuby bílé, silné, a dokonce bez kazů. Ve skutečnosti výzkumy ukazují, že ženy ve věku 20-39 let, které přijímají méně než 800 mg vápníku denně, mají o 27 % vyšší riziko dentálního onemocnění.
Co jíst? 180 g mandlí, 2 šálky bílých fazolí nebo 2 dcl mléka vám dodá 1/3 doporučené denní dávky 1000 mg.

Nehty

Co potřebujete?
Biotin
Studie ukazují, že tento vitamin B (známý jako B7 nebo vitamín H) pomáhá napravovat suché, křehké nehty tím, že se zvyšuje jejich schopnost absorbovat vodu. Biotin také pomáhá tělu přeměňovat bílkoviny, které jsou životně důležité pro obnovu zdravých nehtů.
Co jíst? 30 mikrogramů biotinu – nalezneš ho v jídle bohatém na bílkoviny – vejce, ryby, mléko, sýry, celozrnné pečivo, brambory a zelí.

Vagína

Co potřebujete?

Acidofilus, který obnovuje přirozenou rovnováhu mezi dobrými a špatnými bakteriemi ve vagíně, napomáhá tak chránit před infekcemi.
Co jíst? Jogurt – ujisti se, že obsahuje živé acidofilní kultury. Studie ukázaly, že 1 kelímek jogurtu denně snižuje u žen šanci dostat kvasinkovou infekci.

  • Acidophilusje probiotický přípravek, který obsahuje vysoký počet bakterií Lactobacillus acidophilus a vlákninu ze semen jitrocele (Psyllium)
  • AC ZymesLb. acidophilus je zvláště odolná a užitečná bakterie, která podporuje zdravá střeva

… více informací … Acidophilus
… více informací … AC Zymes

 

V uvedených oblastech těla je vybrán jen jeden vitamín a minerál, ale to neznamená, že nepotřebujete pro danou oblast další vitamíny či minerály.

*) Denní doporučovaná dávka podle vyhlášky naleznete zde na Wikipedii

** produkty nelze koupit přímo přímo koupit v Čechách, ale je možnost zajistit jeho naprosto legální dodávku z jiné země EU včetně platby v Kč, pokud se stanete členem spotřebitelského klubu CaliVita!

Ukazuji cestu k vnitřní harmonii a zdraví. Pomáhám řešit problémy zdraví i vzájemných vztahů. Na této cestě používám numerologii, intuitivní poselství, ale dle potřeby i karty nebo kyvadlo. Jsem posel zpráv mezi nebem a zemí. Co se máte právě dovědět, tak to vám sdělím. Mým snem je život lidí v harmonii, lásce a radosti, neboť pak nebudou nemoci. Jsem autorkou ebooků zdarma : » 5 energií aneb život závisí na zachování harmonii energií » 5 pravidel JAK najít sám SEBE aneb jak zjistit, kdo jsem a kam směřuji » Výživa podle krevních skupin aneb cesta k vitalitě Můj příběh si přečtěte zde. Jak něco zlé je k něčemu dobré.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů