Lidská hloupost je tisícihlavý drak … 5 méně známých faktů o vitaminu C

Fakta a Vitamín C

Vitamin C je známý především jako vitamin, který je účinný proti nachlazení. Posiluje činnost imunitního systému a v poslední době byly objeveny i další jeho pozitivní účinky na činnost našeho organismu. To by znamenalo, že tato látka má pro naše tělo ještě větší význam, než jsme předpokládali! Podívejme se na pět z nich!

1. Pomáhá v boji proti úzkosti

vysoké dávky vitaminu C mohou podporovat regulaci fyziologických reakcí spojených se stresem

2. Může vám pomoci, abyste zůstali fit i v pokročilém věku

ženy, které konzumují více vitaminu C, si mohou v období menopauzy, kdy mají svaly jinak tendenci ubývat, zachovat více svalové hmoty

3. Může pomoci v boji proti šedému zákalu (podle britské studie)

skupina s vyšším příjmem vitaminu C vykazovala o 33% nižší riziko šedého zákalu a oční čočky těchto osob byly kromě toho jasnější než u skupiny s nižším příjmem vitaminu C.

4. Podporuje fyzickou aktivitu

podle jednoho výzkumu vedou vyšší dávky vitaminu C v průběhu intenzivního tréninku ke spalování více tuku a v důsledku suplementace vitaminem C více cvičili

5. Klíčová molekula v mozku

vitamin C je antioxidant, který je všeobecně známý, ale možná se méně mluví o tom, že je jedním z klíčových antioxidačních ochránců centrálního nervového systému a nedostatek hraje roli ve vývoji různých onemocnění nervového systému (demence, Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba)

více v článku

KOUPIT C 1000 Plus

A vitamín C funguje jako ochranný štít, který musí být masivní, neprodyšný. Rozhodně nestačí přijímat ho v dávce 60 mg denně. Ve většině případů nestačí ani 4000 mg! Vyzkoušejte, budete vidět. Já jsem to už udělal, a od té doby nevím, co je to rýma, chřipka atd .. A mýtus o ledvinových kamenech? Nesouvisí s C vitamínem, ale s hořčíkem. Lépe řečeno s jeho nedostatkem. Již v roce 2010 dokázal jeden rozsáhlý průzkum, že každý třetí obyvatel Slovenska (i Čech) má zoufalý nedostatek hořčíku. A to je ten prvek, který brání vzniku kamenů. I ledvinových!

Takže nebojte se konzumovat vitamin C. Hlavně nyní v rýmové-chřipkovém – zimním období. Alespoň 5 – 6 000 mg denně. A k tomu hořčík, minimálně 500 mg, rozdělen do dvou dávek! Vypití alespoň 2,5 litru tekutin je také základní podmínkou.

… více v obrázku na konci článku

V období, kdy je stále ještě nedostatek čerstvého ovoce, je mimořádně obtížné přijímat všechny minerály a vitaminy ve správném množství. Pokud není možné pokrýt své potřeby z přírodních zdrojů, je velmi důležité doplňovat vitamin C ve zvýšených dávkách ve formě doplňků výživy!

Odvrácení nebezpečí chladného, deštivého a vlhkého období, které v zimě a ještě i na jaře přetrvává, je velkou výzvou dokonce i pro celkem zdravé tělo. Proč? Leukocyty, které se podílejí na činnosti naší imunity, se nacházejí pouze v krevním a lymfatickém systému. Avšak v chladném počasí se cévy stahují a protéká jimi méně krve, a tak je pro imunitní systém mnohem těžší chránit všechny buňky našeho těla proti patogenům.

Vitamin C jako antioxidant podporuje činnost našeho imunitního systému a může také pomáhat zvyšovat jeho odolnost proti virům a bakteriím. Hraje důležitou roli při vstřebávání železa, a železo je přitom podobně jako vitamin C nezbytné pro ochranu proti patogenům.

U oblíbeného produktu s dávkami  1000mg v jedné kapsli C1000 je zvýšený poměr účinné složky – šípky z biozemědělství, které účinky vitaminu C posilují. To vše dělá tento přípravek s postupným vstřebáváním ještě účinnější!

Věděli jste, že maďarský vědec Albert Szent-Györgyi, který získal Nobelovu cenu za to, že izoloval vitamin C a  prozkoumal jeho úlohu, užíval až do své smrti v 93 letech 1000 mg vitaminu C denně a kdykoliv onemocněl, tak zvýšil své dávky na 8000 mg!!

KOUPIT C 1000 Plus

Nevíte si rady, jak koupit, zavolejte mi nebo napište

 

Ukazuji cestu k vnitřní harmonii a zdraví. Pomáhám řešit problémy zdraví i vzájemných vztahů. Na této cestě používám numerologii, intuitivní poselství, ale dle potřeby i karty nebo kyvadlo. Jsem posel zpráv mezi nebem a zemí. Co se máte právě dovědět, tak to vám sdělím. Mým snem je život lidí v harmonii, lásce a radosti, neboť pak nebudou nemoci. Jsem autorkou ebooků zdarma : » 5 energií aneb život závisí na zachování harmonii energií » 5 pravidel JAK najít sám SEBE aneb jak zjistit, kdo jsem a kam směřuji » Výživa podle krevních skupin aneb cesta k vitalitě Můj příběh si přečtěte zde. Jak něco zlé je k něčemu dobré.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů