Také se díky stresu přejídáte?

Díky stresu mívají mnozí z nás „křeče v žaludku“ a pak nedokážou spolknout ani sousto (můj případ), nicméně jsou i tací lidé, kteří si napětí, které pociťují, kompenzují jídlem.

Co to znamená přejídat se díky stresu?

Znamená to, že v případě zvýšeného napětí, stresu a nervozity máte sklon k tomu, abyste se zklidňovali vyšší konzumací jídla, často se doslova „přecpáváte“ a bezdůvodně konzumujete velké množství kalorií. Takové přejídání sice přechodně zmírní napětí, avšak dlouhodobě může být mimořádně škodlivé.

Stres může výrazně bránit úspěšnosti vaší diety

Pokud jste neustále vystaveni stresu, tak se obvykle marně pokoušíte zbavit se tukových polštářků. Celý den jste v jednom kole, nevíte, kde vám hlava stojí, a nemáte proto šanci zdravě se stravovat? Avšak když přijdete domů, kompenzujete si svůj nesmírně stresující den nekontrolovaným vyjídáním ledničky? Nebo celý den sedíte před monitorem, práce vám přerůstá přes hlavu a ani si neuvědomujete, že neustále konzumujete různé sušenky a čokoládky, jednu za druhou…

Stres je nejvýraznějším z emocionálních faktorů, které vyvolávají nadměrné přejídání, a je také nejvíce zodpovědný za recidivy lidí, kteří drží dietu a rovněž za neúspěšnost redukční diety.

Jaké psychické příčiny může ještě obezita mít? Mohou to být charakterové rysy, deprese, úzkost, problémy v partnerském vztahu, resp. i smutek.

Rozlučte se se stresem!

Bohužel ve 21. století se bez stresu žít nedá, avšak můžeme se naučit vypořádat se s ním, resp. ho zmírnit. Klíčem k úspěchu je schopnost udržovat stres, který na nás působí, pod kontrolou. Jak?

  1. Neřešte problémy jídlem, ale mluvte o nich.
  2. Nahromaděné napětí raději ventilujte pomocí sportu.
  3. Buďte opatrní s užíváním léků na uklidnění a spánek, způsobují závislost! Existuje i přirozená alternativa!

Jak nám může Rhodiolin pomoci?

Známé vlastnosti a účinky rostliny Rhodiola rosea:

  • Zmírňuje příznaky stresu a napjatého životního stylu.
  • Zmírňuje škodlivé účinky stresu na srdce.
  • Zmírňuje depresi.
  • Chrání imunitu.
  • Zlepšuje celkový pocit a psychickou svěžest.
  • Zlepšuje paměť a psychický výkon.

Více informací o rostlince Rhodiola rosea, tj. Rozchodnice růžová

Připravte se na podzim, dostaňte se do psychické a fyzické top formy!

zdroj: Calinews

 

Ukazuji cestu k vnitřní harmonii a zdraví. Pomáhám řešit problémy zdraví i vzájemných vztahů. Na této cestě používám numerologii, intuitivní poselství, ale dle potřeby i karty nebo kyvadlo. Jsem posel zpráv mezi nebem a zemí. Co se máte právě dovědět, tak to vám sdělím. Mým snem je život lidí v harmonii, lásce a radosti, neboť pak nebudou nemoci. Jsem autorkou ebooků zdarma : » 5 energií aneb život závisí na zachování harmonii energií » 5 pravidel JAK najít sám SEBE aneb jak zjistit, kdo jsem a kam směřuji » Výživa podle krevních skupin aneb cesta k vitalitě Můj příběh si přečtěte zde. Jak něco zlé je k něčemu dobré.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů