V létě si chraňte oči

Když přemýšlíme o tom, jak se v létě chránit před slunečními paprsky, často se zaměřujeme pouze na ochranu své kůže. Je velmi dobré, když se používání ochranného krému stane součástí naší každodenní rutiny, ale ochranu svých očí bychom neměli omezovat pouze na užívání slunečních brýlí, neboť naše oči může stejně jako naši pokožku poškodit UV záření, a to zvláště ve starším věku.

K ochraně svých očí můžeme přispět také zevnitř tak, že budeme svůj organismus řádně zásobovat luteinem a zeaxantinem.

Lutein a zeaxantin propůjčují žluté skvrně její žlutou barvu, přitom zároveň pomáhají neutralizovat volné radikály a díky tomu, že pohlcují modré světlo, chrání oči před makulární degenerací způsobenou věkem. Pokud bychom tuto tenkou makulární vrstvu bohatou na lutein a zeaxantin neměli, mohlo by toto světlo bez překážky dorazit do buněk a poškodit je. (Modré světlo je součástí spektra viditelných světelných vln, jeho energetická úroveň nebo jeho kvalita poškozující buňky je nejblíže UV záření.)

Ze studie, která shromáždila údaje od téměř sto tisíc lidí, vyplývá, že vyšší příjem luteinu a zeaxanthinu může dlouhodobě snižovat riziko makulární degenerace související s věkem. U lidí s pokročilou makulární degenerací je mnohem nižší hladina luteinu než u zdravých osob. Makulární degenerace související s věkem je hlavní příčinou slepoty ve vyspělých zemích a odhaduje se, že její výskyt se v následujících desetiletích zdvojnásobí.

Lutein PLUS

Ale lutein je užitečný nejen pro zachování zdraví našich očí. Irská studie analyzovala údaje více než čtyř tisíc osob starších 50 let a ukázalo se, že vyšší hladina karotenoidů (včetně luteinu a zeaxantinu) byla spojena s lepšími kognitivními schopnostmi a pamětí a hladina zeaxanthinu má souvislost s rychlostí řešení úkolů.

Pro těhotné a kojící matky je dobrou zprávou, že lutein je vylučován do mateřského mléka a hladina luteinu u kojenců tak může být účinně zvýšena tak, že stoupne spotřeba luteinu u jejich matek. To je zvláště důležité, protože vývoj nervového systému je po narození extrémně intenzivní. Podle studie prováděné u kojících matek může tak malé množství, jako je 6 mg luteinu denně, zvýšit obsah luteinu v mateřském mléce o 50%. Studie neměřila pouze hladinu luteinu v mateřském mléce, ale také hladinu této látky u samotných matek a kojenců a v obou případech bylo zjištěno, že se jeho hladina po doplnění luteinu zvýšila.

Kromě ostřejšího zraku vám jako bonus získáte zlepšení stavu sliznic a pokožky.

Lutein PLUS SLOŽENÍ

Lutein plus obsahuje : Lutein, Zeaxantin, vitamin A, vitamin C, výtažek z plodů borůvek.

 

 

Pokud budete velkorysí ke svým očím, kůži a sliznicím, a pokud přidáte ještě mé kamarády a kolegy antioxidanty z báječného MEGAPROTECTu a ZENTHONICu, budete velmi mile překvapení zlepšením kvality nejen vašeho zraku. Zenthonic zpomaluje stárnutí, podporuje imunitní systém, zlepšuje fyzickou kondici – více informací

zdroj: Calinews

Ukazuji cestu k vnitřní harmonii a zdraví. Pomáhám řešit problémy zdraví i vzájemných vztahů. Na této cestě používám numerologii, intuitivní poselství, ale dle potřeby i karty nebo kyvadlo. Jsem posel zpráv mezi nebem a zemí. Co se máte právě dovědět, tak to vám sdělím. Mým snem je život lidí v harmonii, lásce a radosti, neboť pak nebudou nemoci. Jsem autorkou ebooků zdarma : » 5 energií aneb život závisí na zachování harmonii energií » 5 pravidel JAK najít sám SEBE aneb jak zjistit, kdo jsem a kam směřuji » Výživa podle krevních skupin aneb cesta k vitalitě Můj příběh si přečtěte zde. Jak něco zlé je k něčemu dobré.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů