Voda je kolébkou lidstva

Moře pokrývá 71% zemského povrchu, voda o objemu asi 1,3 miliard kilometrů krychlových určuje život na Zemi. Avšak na naší planetě voda vždy nebyla. Před 4,6 miliardami let byla zeměkoule z kondenzovaného prachu a mraků plynů, její atmosféra se skládala převážně z vodíku a oxidů uhličitého a uhelnatého. Tato „prehistorická atmosféra“ byla smetena slunečním větrem, pak následovalo tvrdnutí zemské kůry, ovzduší se vytvářelo z kysličníku uhličitého, dusíku, kysličníku siřičitého a vodní páry, která byla chrlena zevnitř a při ochlazování se srážela jako kyselý déšť a vytvářela jezera, moře a oceány.

ŽIVOT JE VODA A KYSLÍK
Voda je pro živé buňky velmi důležitým základním materiálem, protože uvnitř jejich buněčné membrány „plují“ součásti buňky.

Naše tělo je ze 75% tvořeno vodou, v našem mozku je 85% vody a v naší krvi 90%, játra obsahují v průměru 90% vody. O tom, jak moc je voda pro náš organizmus důležitá svědčí i fakt, že již nepatrné 2% pokles množství vody může znamenat mentální zmatení, ztrátu krátkodobé paměti neschopnost koncentrace a neschopnost vykonávat jednoduché matematické výpočty.

Tři pilíře správného pitného režimu

Princip správného nápoje – Hlavní látkou pro život lidského organizmu je voda. Ostatní nápoje jsou obohacené cukrem, příchutěmi, konzervačními látkami. Myslíte, že tyto látky potřebujeme?

Princip správného času Pocit žízně je už varovným signálem těla o tom, že má nedostatek vody. Při správném pitném režimu bychom neměli mít pocit žízně. V průběhu dne je potřebné dodržet hlavně pravidelnost a průběžné pití vody. Často se setkáváme s nevhodným návykem pití velkého množství tekutin v průběhu jídla. Má to neblahé účinky, protože stěžuje trávící procesy. Správné je dobře se napít po ránu, po probuzení, poté pít mezi hlavními jídly. Vzhledem k tomu, že naše ledviny v noci odpočívají, nedoporučuje se pití velkého množství vody před spánkem.

Princip správných dávek – Pro efektivní hydrataci organizmu je správné pít menší objemy vody v častějších intervalech. Je velmi špatné vypít velké množství vody najednou, které sice odstraní pocit žízně, ale nezabezpečí správnou hydrataci. Tělo si totiž nedokáže vytvořit zásoby vody a proto voda jen proteče našim organizmem.

Podle statistik si pitím nekvalitních tekutin zkracujeme život o 20 – 30 let!

Nejlepší doporučení pro váš pitný režim je následovný: pijte minimálně 2 – 3 litry denně nejlépe čistou vodu

Voda je základním způsob jak žít život, bez vody to nejde. I zvířata, rostliny bez vody nemůžou žít. Víte však, co pijete? Voda z vodovodu ve vaší kuchyni musí splňovat normy EU. Jenže asi v každém městě mají jiné normy, neboť voda u mne doma není tak dobrá jako u kamarádky na horách, i voda v lázních byla lahodnější než doma. Aby se voda stala u mne pitelnou, musím ji převařit, nechat odstát přes noc a ráno se z ní stane lahodná voda. Vše nedobré zůstane na dně.

Jak se píše, o kvalitu vody je u nás pečováno, ale voda není tak čistá jak bývala dřív. Co vy na to? Pište do komentářů.

zdroj: Calinews

Pokud doma chcete mít pramenitou živou vodu, je dobré použít přístroj Aquarion – více o něm zde

Ukazuji cestu k vnitřní harmonii a zdraví. Pomáhám řešit problémy zdraví i vzájemných vztahů. Na této cestě používám numerologii, intuitivní poselství, ale dle potřeby i karty nebo kyvadlo. Jsem posel zpráv mezi nebem a zemí. Co se máte právě dovědět, tak to vám sdělím. Mým snem je život lidí v harmonii, lásce a radosti, neboť pak nebudou nemoci. Jsem autorkou ebooků zdarma : » 5 energií aneb život závisí na zachování harmonii energií » 5 pravidel JAK najít sám SEBE aneb jak zjistit, kdo jsem a kam směřuji » Výživa podle krevních skupin aneb cesta k vitalitě Můj příběh si přečtěte zde. Jak něco zlé je k něčemu dobré.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů