Co má zima společného se vztahy?

Tak nám začala zima, alespoň podle energetického pentagramu. Začátek je 15. listopadu. Je zajímavé, že u nás přijíždí Martin na bílém koni a je to 11.11., a všichni očekáváme sníh.

Nastává doba trávení. Vše, co jsme zaseli na jaře – v období DŘEVA a vzrůstu, časné léto bylo plné lásky a pěstování – element OHEŇ a tepla, jsme postupně vše sklidili v období pozdního léta – elementu ZEMĚ (přijmeme a zpracujeme nebo odmítneme). Před dvěma měsíci jsme se dostali do prvku KOV (podzim), kdy se chystáme na zimu, sklízíme poslední plody a ukládáme do spíže, abychom si v elementu VODA mohli navzájem věnovat svoji pozornost. Celý rok se nepřestávám překvapovat tomuto systému – mému objevu 5 energií, jak je tento systém dokonalý a je v souladu s naší přírodou.

Prvek VODA v sobě zahrnuje ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány. Z hlediska duchovního jsou ledviny jako partneři – žena na straně levé a muž na straně pravé. Proto i toto období je časem komunikace s druhými ve smyslu naslouchání a sdílení pocitů. Přeci jen nemusíme sázet, sklízet a potraviny zpracovávat. Máme víc času. Přeci jen více trávíme čas doma, neboť je venku tma a zima. Nezpůsobujme někomu bolest svým jednáním, že se nudíme, otravujeme se, ničíte tak druhému i sobě ledviny.

Do prvku VODA je přiřazen i hormonální systémpohlavní orgány, které souvisejí s mateřstvím, tedy i s rozmnožováním. I duchovní medicína je podobného názoru, neboť se podle ní odráží i naše vnímání partnera a rovněž působení rodičů na dítě. První ženou, kterou pozná dítě-chlapec, je matka, a prvním mužem, kterého pozná dítě-děvče, je otec. A hned v dětství se může zrodit budoucí nefunkčnost pohlavních orgánů. Dítě potřebuje vidět lásku rodičů …

Pro lidi v prvku VODA jsou nejdůležitější vztahy. Pokud jsou vztahy s okolím i k sobě v pořádku, jsou ve skvělé kondici i ledviny. U žen strach o své blízké, strach z rozchodu, strach z dalších věcí, které nezvládnou, se projevuje v ledvinách, a jelikož močový měchýř je párovým orgánem ledvin *), tak se u žen objevuje pálení a svědění močového měchýře až bolest, když se jdeme vyprázdnit (viz i výtah z knížky Miluj svůj život). Vztahy mají taky spojitost s pohlavními orgány. Pokud je realita špatná, tak se to nejvíc projevuje u žen, neboť jsou ve svém základě citlivější na vnější okolí, a pak tu jsou výtoky, poruchy cyklu, stále přibývá neplodnosti atd.

Nechci ani není mým cílem, zde poukazovat na možné obtíže spojené s projevy hormonálního systému. Jen chci poukázat, jak díky tomu, že rodiče se hádají, a i odchází za jinými partnery, se postupně vzdalujeme základním přírodním zákonům, když čím dál víc vyznáváme materiální věci a fyzické potěšení. Přitom jsou tu důležitější skutečnosti. Hlavně zákon lásky. Važme si svých partnerů, i když to zrovna nemusí být lehké, ale také si pamatujme, že nikdy nedostaneme nic, co nám nepatří. Z nauky o karmě je známo, že jsou k sobě přivedeny jen ti lidé, kteří se mají od sebe něčemu naučit nebo něco dořešit z minulosti.

A jak se léčit přírodní stravou?

Nejlepším řešením jsou rostlinky a živé ovoce, které dodá energii a sílu uvedeným orgánům.

Pro ledviny je nezbytná česká rostlinka vojtěška Green Health, která má silné protizánětlivé a detoxikační účinky zejména v oblasti močových cest a ledvin. To vděčí za obsah chlorofylu, což je přírodní prostředek s diuretickými vlastnostmi, a používá se k potlačení chronických a akutních zánětů močového měchýře a prostaty. Obsahuje vitamín K (podporuje srážlivost krve), a tudíž lidé, kteří užívají léky na srážlivost krve, použijí přírodní chlorofyl získaný z vojtěšky Liquid Chlorophyll. Více o účinkách chlorofylu se můžete přečíst zde. Tuto výhodu srážlivosti krve však můžeme dobře využít při nadměrném krvácení při menstruaci nebo těm, kterým se často spouští krev z nosu. Aby nám rostlinka zabrala, je potřebné užívat minimálně 3 měsíce. … více informací o Liquid Chlorophyll.

Další rostlinkou je nopál, co je kaktus, který díky svým diuretickým vlastnostem podporuje činnost močového měchýře a pomáhá ledvinám. Je bohatým zdrojem vlákniny a pro tělo pramenem vitaminů (B1, B2, niacin) a minerálů. Má výrazný močopudný a dezinfekční efekt. Může pomoci i těm, kteří drží redukční dietu, protože důsledkem užívání tabletek je pocit sytosti. Lze si vybrat, zdali si sušenou rostlinku v tabletkách Nopalin nebo v organické šťávě Gravital Juice, kde dále je další rostlinka Aloe vera a ovoce graviola a mangostan. … více informací o Gravital Juice

Vitamin C je lékem na všechny sliznice, tedy od nosu až po konečník, tedy i na sliznice močových cest. Přírodní vitamin C při nadbytku vyloučíme močí a tedy pomáháme i sliznici na konci cesty 🙂 Nestačí brát jen denní doporučenou dávku, ale je potřeba několik tisíc mg, abychom léčili sliznici močových cest, a na to je ideální C 1000 s postupným vstřebáváním, který obsahuje i prášek z organických šípků. Pokud dáváme přednost tekuté formě tak je tekutý vitamín C Liquid C+ Bioflavonoids with Rose Hip.

Důležitou součástí léčby zánětů jsou přírodní antibiotika a probiotika.

Přírodní antibiotiotium a acylpiryn se skládají z výtažků bylin :

 • Bílá vrba obsahuje – kyselina salicylová, která má utišující a antipyretické vlastnosti – White Willow
 • Petržel odvodňuje a odstraňuje otoky, česnek má antibakteriální a protiplísňové účinky … to vše najdeme v Garlic Caps
 • černý bez

  černý bez

  Echinacea podporuje činnost obranného systému a pomáhají zachovat zdraví močových cest. Kozinec se v čínské medicíně využívá více než dva tisíce let k podpoře vitality. Černý bez posiluje imunitu, neboť obsahuje mnoho antioxidantů. To vše najdeme v oblíbeném produktu Samburex, který přírodní cestou za pomocí uvedených bylinek spolu se zinkem a vitamínem C podporovat imunitu. Je v tekuté formě, proto ho můžeme přidávat i do jídla a nápojů. … více informací o Samburex

Probiotika posilují sliznice, aby se na nich neudrželi baktérie. Vhodné jsou, když trpíme zánětlivým močovým měchýřem nebo už si vezmeme probiotika. Můžeme si vzít ve formě tablet jako je AC Zymes nebo Acidophilus with psyllium nebo žvýkacích tablet Probio Balance, které jsou vhodné jak pro děti, tak i starší, kteří mají problémy s polykáním.

Močové cesty

Každému, kdo považuje za důležitou ochranu svého močového traktu, a těm, kteří často chodí do lázní nebo plaveckých bazénů. URX je komplexní přípravek s D-manózou a brusinkami a také s výtažky diuretických a antibakteriálních rostlin (potočnice lékařská, kopřiva či medvědice lékařská), které poskytují komplexní ochranu močovému traktu. D-manosa se přirozeně se vyskytuje v některých druzích ovoce (hrušky, jablka). Je masivně vylučována do moči. Tam na sebe „váže“ bakterie, které pak ztrácejí svojí schopnost uchycení ke sliznici močového měchýře.

Detoxikace usazených nečistot

Na totální detoxikaci je vhodné použít rostliny s obsahem přírodních saponinů (Pure Yucca), které jsou schopny vymydlit všechny usazené nečistoty v močových cestách a trubici, díky nimž ztrácí tyto svou pružnost, tvrdnou a nereagují tak, jak bychom potřebovali, a na odstranění odmydlených nečistot je třeba užívat silné antioxidanty např. Mega ProtectXantho Plus nebo jen qProtect.

Hormonální systém

Závěrem bych se chtěla zmínit o hormonálním systému. Je každému jasné, že pohlavní systém ženy a muže je rozdílný. Tedy jsou doporučeny jiné produkty:

» ženy – pupalkový olej Evening Primrose Oil (menstruace, migrény, orgasmus, menopauza, výtoky …), Organic Noni (harmonizér – podporuje činnost imunitního a hormonálního systému … více),  Vital Woman * (pro vitalitu žen, zvyšuje sexuální touhu …) a konečně multivitamin stvořený pro ženy New Life … přehled všech produktů pro ženy

» muži – asi nejdůležitější je ochrana prostaty PRO-STP *  a pro zvýšení vitality i udržení sexuálních funkcí je tu komplexní rostlinný přípravek sestavený zvlášť pro muže Vital Man *. Nezbytným minerálem pro podporu podstaty je zinek a selen pro podporu tvorby spermií.… přehled všech produktů pro muže

AFIRMACE

Pokud máte zde nějaký problém, říkejte si několikrát denně afirmace (z knížky Miluj svůj život) :

PROBLÉM Duchovní PŘÍČINA AFIRMACE (nový mentální návyk)
LEDVINOVĚ POTÍŽE Kritika, zklamání, neúspěch. Hanba. Reakce na úrovni malého dítěte.
 • V mém životě vždy probíhá všechno správně.
 • Z každé mé zkušenosti pochází jen dobro.
 • Je bezpečné vyrůst.
MOČOVÝ MĚCHÝŘ Úzkost. Lpění na starých myšlenkách a názorech. Strach zbavit se minulosti. Vztek, většinou na partnera. Snadno a spontánně se zbavuji starého a vítám nové. Jsem v bezpečí.
VÝTOK, BÍLÝ Přesvědčení, že ženy jsou ovládány opačným pohlavím. Zlost na partnera.
 • Všechny své zážitky si vytvářím sama.
 • Jsem jedinou silou ve svém životě.
 • Raduji se z toho, že jsem žena.
 • Jsem svobodná.
GENITÁLIE Představují ženský a mužský princip. Je bezpečné být sám sebou.
IMPOTENCE Sexuální tlak, napětí, vina. Společenské předsudky. Nevraživost vůči bývalému partnerovi. Strach z matky. Nechávám s radostí a spontánně působit sílu svého pohlavního principu.
PREMEN- STRUAČNÍ SYNDROM (P.M.S.) Podléhání zmatečným a zavádějícím názorům a vnějším vlivům. Zavrhování ženství.
 • Jsem zcela zodpovědná za svou mysl a za svůj život.
 • Jsem silná a energická.
 • Každičká část mého těla dokonale pracuje.
 • Mám se ráda.
PROSTATA Představuje mužský princip. Přijímám své mužství a raduji se z něj.
 – POTÍŽE Mentální obavy oslabují potenci. Sexuální tlak a vina. Přesvědčení, že člověk musí zestárnout. Kapitulace.
 • Mám se ráda jsem se sebou spokojený.
 • Přijímám svou vlastní sílu.
 • Jsem navěky mladý duchem.

Nejvhodnější dobou k očistě ledvin je zima – období mezi 15. 11. – 15. 2.

Rozhodně je velmi nutné popíjet čaje na proplachování ledvin – mezi 17 – 19 hodinou. Mohou to být čaje na ledviny nebo čaj Rooibos. Pro močový měchýř spíše čaje urologické mezi 15 – 17 hod. Čaje ledvinové a urologické jsou jiné svým složením.

A v jakém prvku jste vy? To zjistíte v ebooku existuje jen 5 nemocí, tj. 5 energií , který si stáhnete zdarma.

*) Podle energetické růžice naše orgány vytvářejí dvojice. Podle anatomie orgány dělíme na duté (žaludek, tenké střevo, tlusté střevo, žlučník a močový měchýř) a plné (plíce, srdce, slezina, játra a ledviny). Podle principu JANG a JIN vytvářejí orgány dvojice, kdy jeden orgán je hlavní, je vládce, druhý orgán je orgánem pracovním a čistícím. Oslabení jednoho orgánu vždy znamená nemoc i orgánu párového.

* může koupit jen člen klubu Calivita

 

Ukazuji cestu k vnitřní harmonii a zdraví. Pomáhám řešit problémy zdraví i vzájemných vztahů. Na této cestě používám numerologii, intuitivní poselství, ale dle potřeby i karty nebo kyvadlo. Jsem posel zpráv mezi nebem a zemí. Co se máte právě dovědět, tak to vám sdělím. Mým snem je život lidí v harmonii, lásce a radosti, neboť pak nebudou nemoci. Jsem autorkou ebooků zdarma : » 5 energií aneb život závisí na zachování harmonii energií » 5 pravidel JAK najít sám SEBE aneb jak zjistit, kdo jsem a kam směřuji » Výživa podle krevních skupin aneb cesta k vitalitě Můj příběh si přečtěte zde. Jak něco zlé je k něčemu dobré.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů