Výživa podle krevních skupin

Když se mne někdo ptal, zdali věřím, že lze se stravovat podle krevních skupin. Řekla jsem ano. Alespoň ti jako já, co mají krevní skupinu A, určitě. Kamarádka, kadeřnice i další, kterých jsem se ptala na krevní skupinu a měli „áčko“, tak mi potvrdily, že pokud vyřadily nebo skoro vyloučily ze svého jídelníčku maso, tak se jim ulevilo a získali potřebnou energii. Osobně nejím maso a bílkoviny hledám v jiných zdrojích a je mi lépe. V lázních na rehabilitaci jsem měla možnost vyzkoušet dušeného králíka (sladkého bylo už dost) a zas na mne padla únava a malátnost. Zase se mi potvrdilo, že bez masa bude lépe.

Když jsem mluvila se sousedkou, která se zajímá o zdravou výživu, řekla mi, že vyloučila ze stravy maso, protože se domnívala, že je správné nejíst maso. Ale byla unavená. Zeptala jsem se jí – jaká jsi krevní skupina? Ano, nebyla „áčko“ ale „nulka“ a ta ke svému životu potřebuje jako prospěšnou potravinu libové hovězí maso. Začala jíst a hned byla zas vitální.

„Věřil jsem, že žádní dva lidé na povrchu Země nejsou stejní; žádní dva lidé nemají stejné otisky prstů, stejné otisky rtů nebo stejné zabarvení hlasu. Žádné dva lístky trávy ani sněhové vločky nejsou stejné. Protože jsem cítil, že všichni lidé se vzájemně liší, myslel jsem si, že není logické, aby jedli stejné potraviny.
Pochopil jsem, že vzhledem k tomu, že je každý člověk uzavřen v jiném těle s různými silnými a slabými stránkami a různými požadavky na výživu, je jediným způsobem, jak si uchovat zdraví a vyléčit choroby, přizpůsobit se těmto jednotlivým specifickým potřebám pacienta. „

James D’Adamo

Pokud tedy vyloučíme ze svého jídelníčku potraviny, které nám škodí, tělo začne se přibližovat ideální váze a dostane do těla spoustu energie.

Co tedy dát do stravy?

Krevní skupina O – lovcům – prospívá intenzivní fyzické cvičení a živočišné bílkoviny.

Nevhodné potraviny pro něj jsou mléčné výrobky a obilí. Zcela nevhodné potraviny jsou tedy pšeničný lepek v jakékoliv formě, kukuřice, fazole, čočka, zelí, růžičková kapusta, květák a hořčice. Naopak potraviny velmi vhodné, které dokonce podporují váhový úbytek, jsou mořské řasy, mořské produkty, sůl s jódem, játra, červené maso, kapusta, špenát a brokolice.

multivitamin vyrobený na míru pro krevní skupinu 0

Krevní skupina A – pěstitel – prosperuje při vegetariánské stravě – to je dědičnost jejich usedlejších a méně bojovných dávných předků.

Při stravě vhodné pro vaši krevní skupinu budete štíhlejší, pokud jste zvyklí konzumovat maso, budete hubnout rychle hned na začátku. V mnoha ohledech je krevní skupina A přesným opakem skupiny O, co se týče metabolismu. Zatímco živočišné potraviny u krevní skupiny O urychlují metabolický obrat a zvyšují jeho účinnost, u skupiny A mají zcela opačný účinek. Krevní skupina O spaluje maso jako palivo, krevní skupina A v konečné fázi skladuje maso ve formě tuku. Příčinou je rozdíl v žaludeční kyselosti – krevní skupina O má vysokou a krevní skupina A nízkou. Obecně špatně tráví maso a mléčné výrobky, tj. nevhodné potraviny, a výborně potraviny ze sóji, zeleninu a z ovoce ananas.

multivitamin vyrobený na míru pro krevní skupinu A

Krevní skupina B – kočovník – představuje jedinečnou vytříbenost na cestě evoluce, snahu spojit dohromady rozdílné lidi a kultury.

Pro krevní skupinu B je největším faktorem váhového přírůstku kukuřice, pohanka, čočka, arašídy a sezamová semínka. V reakcích na lepek obsažený v pšeničných klíčcích a celozrnných pšeničných výrobcích se podobá krevní skupině O – lektiny zpomalují metabolismus, zvláště ve spojení pšenice s kukuřicí, pohankou, čočkou nebo arašídy. Potraviny, které podporují váhový úbytek lidí krevní skupiny B je zelená zelenina, maso, vejce, nízkotučné mléčné výrobky játra.

multivitamin vyrobený na míru pro krevní skupinu B

Krevní skupina AB – záhada – je stará méně než dva a půl tisíce let, je vzácná a biologicky komplexní.

Nezapadá pohodlně do žádné z ostatních kategorií. V podstatě lze říci, že většina potravin, které jsou nevhodné buď pro skupinu A nebo pro skupinu B, jsou pravděpodobně špatné také pro skupinu AB, přestože existují výjimky, jako například rajčata, které krevní skupina AB může jíst bez jakýchkoliv rozpoznatelných účinků. Potraviny podporující váhový přírůstek jsou červené maso, fazole, semínka, kukuřice, pohanka a pšenice. Potraviny podporující váhový úbytek jsou tofu, mořské produkty, mléčné produkty, zelená zelenina, mořské řasy a ananas.

multivitamin vyrobený na míru pro krevní skupinu AB

ebook zdarma Výživa podle krevních skupin

Ukazuji cestu k vnitřní harmonii a zdraví. Pomáhám řešit problémy zdraví i vzájemných vztahů. Na této cestě používám numerologii, intuitivní poselství, ale dle potřeby i karty nebo kyvadlo. Jsem posel zpráv mezi nebem a zemí. Co se máte právě dovědět, tak to vám sdělím. Mým snem je život lidí v harmonii, lásce a radosti, neboť pak nebudou nemoci. Jsem autorkou ebooků zdarma : » 5 energií aneb život závisí na zachování harmonii energií » 5 pravidel JAK najít sám SEBE aneb jak zjistit, kdo jsem a kam směřuji » Výživa podle krevních skupin aneb cesta k vitalitě Můj příběh si přečtěte zde. Jak něco zlé je k něčemu dobré.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů