Chcete se zbavit stresu? Dostat se k pohodě a harmonii?

Padají vám vlasy, lámou se vám nehty, máte suchou pleť?

Je řešení – dodáváním vitamínů skupiny B se tyto příznaky zmírní nebo úplně ustoupí. Příjem těchto vitamínů je nezbytný i pro ty, kteří jsou denně vystaveni stresovým vlivům. Stresové ohledy můžou být i maličkosti. V důsledku stresu vzroste v našem organismu potřeba vitaminů, snadněji dochází k jejich nedostatku, což může vést k onemocněním.

Stres je součástí našich životů. Zatímco potřebujeme pozitivní stres, který nás motivuje a pozbuzuje, negativní stres ztrpčuje život a vede k řadě nemocem. Správným stylem stravování lze předcházet stresu. To může podpořit řada vitamínů B doplněná vitamínem C a hořčíkem.

Vitamíny řady B

 • B1 (thiamin) je nepostradatelný pro normální funkci svalů a nervové soustavy
 • B2 (riboflavin) hraje roli při tvorbě hemoglobinu a syntéze bílkovin, při odbourávání polysacharidů a tuků
 • B3 (niacinamid) je nezbytný pro normální činnost zažívacího traktu a nervové soustavy, resp. k syntéze některých hormonů
 • B4 (kyselina listová) se účastní tvorby červených krvinek a zlepšuje vstřebávání železa. V raném stadiu těhotenství může vést nedostatek tohoto vitamínu ke vzniku vrozených vývojových vad u plodu
 • B5 (kyselina pantothenová) podporuje tvorbu pokožky a ovlivňuje růst vlasů. Její přítomnost v organismu je nutná pro normální funkci nadledvin
 • B6 (pyridoxin) se zapojuje do metabolismu aminokyselin, esenciálních mastných kyselin a železa
 • B7 (biotin) je součástí mnoha enzymů, které se podílejí na přeměně bílkovin, cukrů a tuků
 • B8 (cholin) přispívá k využití mastných kyselin v organismu, brání hromadění tuků a v jaterních buňkách a zabraňuje usazování cholesterolu na cévních stěnách
 • B9 (inositol) podporuje růst vlasů, zabraňuje kornatění tepen a hraje roli při přenosu nervových impulsů
 • B10 (kyselina para-aminobenzoová) podporuje tvorbu kyseliny listové a vstřebávání kyseliny pantothenové
 • B12 (kobalamin)  projevuje chudokrevností (perniciózní anémie), hubnutím, zhoršováním paměti, duševní výkonnosti, svalové koordinace, třasem a „mravenčením“ v končetinách, neurologické příznaky

Někdy není možné se vyhnout stresovým situacím a podléháme zvýšené rozladěnosti, jsme podráždění, každá maličkost nás vytočí, a v tu chvíli je dobré si vzít B-komplex vitamínů spolu s doplněním vitamínu C a hořčíku.

Dostatek hořčíku v potravě je důležitý pro správnou činnost svalů a nervů (mírní podrážděnost a nervozitu), ale i pro uvolňování energie z glukózy a pro správnou stavbu kostí. Udržuje v dobrém stavu oběhový systém a je prevencí infarktu. Řadě žen odstraní potíže spojené s premenstruálním syndromem. Mírní deprese a přispívá ke zdravým zubům. *) zdroj wikipedie

Mezi příznaky nedostatku vitamínu C patří oslabení imunitního systému, sklon k infekcím, pomalé uzdravování se z nemocí, zdlouhavé hojení ran, krvácení z dásní, hnisání, bolesti svalů.

V nabídce spotřebitelské sítě CALIVITA je komplexní produkt STRESS B-KOMPLEX, který obsahuje všechny uvedené složky.

Pokud chcete vyzkoušet účinky Stress Management B Complex, přejděte na mé stránky , kde najdete aktuální akce, nebo přímo do web shopu. Nákupem 3ks lze se zaregistrovat do spotřebitelského klubu CALIVITA, který nabízí spoustu výhod.

Dalším výrobkem účinným na stress je RHODIOLIN

Hlavní složka těchto kapslí rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) je adaptogenní rostlina. Její účinné látky mají příznivé účinky na centrální nervový systém, a to je důvodem, proč může zvyšovat koncentraci a fyzickou a mentální výkonnost. Rhodiolin může být účinný v případě studia, sportu a při vyrovnávání se se stresem. Snižuje mentální únavu a může přispět k lepší celkové kondici. Tím, že je doplněn zinkem, zlepšuje odolnost těla vůči nemocem, snižuje rovněž stres a příznaky způsobené napjatým způsobem života.

Rhodiola rosea je léčivá bylinka s protistresovými účinky. Národy východní a stření Asie ji používají již staletí, o jejím účinku na zachování zdraví se zmiňují i více než 1200 let staré písemnosti z Tibetu. Vědci a lidé, kteří ji konzumují, jsou přesvědčeni, že prodlužuje věk a chrání před škodlivými vlivy, které působí na tělo i duši.

Komu a kdy jej doporučujeme?

 • Těm, kteří jsou dennodenně vystaveni zvýšenému stresu.
 • V případě fyzického a/nebo mentálního vypětí.
 • K zachování celkové vitality a koncentrace.
 • Ke zlepšení odolnosti těla.
 • V případě mírných případů nespavosti (podpora usínání a probouzení).

Tento produkt RHODIOLIN lze koupit zde. Nákupem tohoto výrobku se můžete zaregistrovat do členského klubu CALIVITA, který nabízí krom více informací o výrobku (legislativa to teď zakazuje), tak i možnost bezplatných webinářů, kde je možné se přímo zeptat doktorky.

 

Ukazuji cestu k vnitřní harmonii a zdraví. Pomáhám řešit problémy zdraví i vzájemných vztahů. Na této cestě používám numerologii, intuitivní poselství, ale dle potřeby i karty nebo kyvadlo. Jsem posel zpráv mezi nebem a zemí. Co se máte právě dovědět, tak to vám sdělím. Mým snem je život lidí v harmonii, lásce a radosti, neboť pak nebudou nemoci. Jsem autorkou ebooků zdarma : » 5 energií aneb život závisí na zachování harmonii energií » 5 pravidel JAK najít sám SEBE aneb jak zjistit, kdo jsem a kam směřuji » Výživa podle krevních skupin aneb cesta k vitalitě Můj příběh si přečtěte zde. Jak něco zlé je k něčemu dobré.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů