V poslední době si stále uvědomuji, že voda je důležitou součástí mého života. Bohužel nemám možnost dojít k prameni a tam si nabrat lahodnou čistou vodu, která bude chutnat. Jelikož máme tvrdou vodu, což je nejvíce vidět na rychlovarné konvici, s porovnáním jaká je jinde, není voda přímo z kohoutku moc dobrá. Také chlór a jiné pomocné látky k očistě vody nepřidávají jí na chuti a ke správnému nastavení vody pro naše zdraví.
Vím taky, že jsem jeden čas preferovala balené vody, neboť jsem se domnívala, že jsou zdravější než voda kohoutku. Jenže to bych musela pro vodu zajet přímo ke zdroji a nedávat je do umělých lahví, pak by byla zdravější. Každý z nás někdy zažil boom něčeho, a pokud je to nové, tak to chceme vyzkoušet. Je to i s hračkami i s různými výrobky, které přijdou do našeho okolí a zas po letech odejdou. Myslím, že boom těchto plastových láhví je na ústupu.
Raději volím vodu z kohoutku, večer převařím a ráno po odstátí mohu vypít a má i přijatelnou chuť. Věřme svým chuťovým pohárkům, pokud jsou vyčištěné, sami řeknou, co je pro tělo nejlepší. Balenou vodu kupuji jen zřídka, na cestách nebo pokud potřebuji v létě doplnit hořčík, tak volím minerálku Magnesia.
Voda zabalená v lahvi má oproti pitné vodě z kohoutku jednu nevýhodu a jednu výhodu. Nevýhodou je, že nikdy není čerstvá. Výhodou je, že na rozdíl od kohoutku je láhev přenositelná. Kupovat si však balenou vodu domů jako náhradu za vodu z kohoutku není příliš smysluplné, pokud k tomu není skutečně vážný důvod.
Příznivci vody z kohoutku dostali další argument pro prosazování natočené vody na úkor té balené. Pouze čtyři z 18 testovaných balených vod vyhověly kvalitativním požadavkům v testu provedeném občanským sdružením spotřebitelů Test.
Detailní výsledky analýz balené vody pramenité a kojenecké … PDF soubor – výsledek
Celý článek s výsledky (lze stáhnout PDF soubor) – jinak si lze přečíst obrázky (kliknutím se zvětší)