Vápník a hořčík – dva spolubojovníci pro náš život

Vápník odpovídá za zdraví kostí a zubů.

Hořčík je nezbytný pro efektivní činnost nervů a svalů.

Vápník a hořčík jsou důležité pro normální funkci srdce a krevního oběhu.

Vápník

Každá dospělá osoba (mimo ženy v těhotenství, jejichž potřeba je o mnoho vyšší), potřebuje každý den přísun cca 700 miligramů vápníku. Je to proto, že kosti se rozkládají a opět značnou rychlostí se obnovují a je důležité preventivně dodávat potřebnou denní dávku vápníku pro zabezpečení různých metabolických procesů a chemických reakcí. Vzájemná vazba vápníku s vitamíny je velmi těsná. Proto i dítě pojídající pravidelně mléčné výrobky a hrající si na slunci (má určité množství vit. D), může trpět odvápněním a to nedostatkem dvou důležitých vitamínů – C a A. Rovněž i minerály podporují asimilaci vápníku – např. hořčík, který by měl být vždy v poměru 2:1 ve prospěch vápníku.

Devadesát devět a půl procenta absorbovaného vápníku je skladováno v kostech a zubech (což je asi 1-1,5 kg obsahu lidského organismu), zbývající množství tvoří životně důležitou složku krevní plazmy. Vápník se podílí na procesech srážlivosti krve, svalové kontrakci (nejen kosterních svalů, ale také dýchacích svalů nebo myokardu). Denně je třeba nahradit až 1200 mg vápníku. To je důvodem, proč má suplementace prvořadou důležitost. Naše kosti totiž fungují jako zásobárny, které se mohou až do 30 let věku „roztahovat“, pak následuje stav rovnováhy a potom se začnou zmenšovat. Proto je dostatečné každodenní doplňování vápníku důležité nejen pro činnost našeho metabolismu, ale také pro ochranu našich kostí. Pro mnoho lidí je tento prvek součástí lékárničky, protože v průběhu pylové sezóny může alergikům pomáhat zmírňovat nepříjemné příznaky.

Hořčík

Hořčík je často považován pouze za tichého partnera vápníku: je potřebný pro tvorbu kostí a také pomáhá proti křečím lýtek. Ale je to opravdový superhrdina, který by si zasloužil, aby s ním bylo podle toho, jak je důležitý, také zacházeno! U dospělých je potřeba magnesia zpravidla 300-450 mg, u těhotných žen ještě více.

Hořčík stejně jako vápník zastává v těle několikero rolí. Je stavební jednotkou stovek enzymů, podílí se na procesech produkujících energii a také na syntéze bílkovin, přispívá ke zdravé činnosti kardiovaskulárního systému a svalů. Při jeho nedostatku se mohou objevit svalové křeče a charakteristické noční křeče lýtek.


dle knížky Miroslav Hrabica … Prvky, vitaminy a byliny trochu jinak

VÁPNÍK HOŘČÍK
symbolizuje: čistotu člověka a touhu po ní klid a mír v těle
chybí-li ti životem jdi s víro v dobro v lidech ztiš se, zbrzdi tok úvah a zjemni své jednání

Vazbu vápníku s hořčíkem a vitamínem D nejlépe vyjadřuje symbolika :

Zůstaň zářivým sluncem i ve chvílích, kdy život svírá Tvého ducha (vitamín D), neboť ušlechtilostt myšlenek i jednání (vápník) a Tvůj pokoj, znásobený vírou, že vše dobře dopadne (hořčík), jsou zdroji Tvých životních sil.

Vápník a hořčík nalezneme v těchto produktech

Hořčík nalezneme – fíky, citron, mandle, ořechy, semena, tmavá zelená zelenina, jablka a v produktech

 1. Calcium Magnesium Plus (250 mg)
 2. Power Mins (150 mg)
 3. Strong Bones (150 mg)
 4. Shake One vanilka (150 mg)
 5. New Life (112.5 mg)
 6. Magnezi B6 (100 m6)
 7. Energy & Memory (50 mg)
 8. Full Spectrum (25 mg)

Vápník naleznememléčné a sójové výrobky, sardinky, losos, burské oříšky, ořechy a v produktech

 1. Calcium Magnesium Plus (500 mg)
 2. New Life (325 mg)
 3. Strong Bones (300 mg)
 4. Shake One vanilka (300 mg)
 5. Power Mins (250 mg)
 6. Full Spectrum (187 mg)

1) Calcium Magnesium Plus (Strong Bones Plus)

Vápník, hořčík+ vitaminy D3 a K2
Calcium Magnesium Plus je přípravek, který podporuje zachování zdravé struktury kostí, normální činnost svalů a nervového systému. Tento produkt obsahuje vápník a hořčík, které jsme doplnili vitaminy D3 a K2, abychom zajistili lepší vstřebávání vápníku. Pokud byste chtěli dosáhnout odpovídající kostní hmotu a udržet si ji, pak vám Calcium Magnesium Plus může pomoci!

Vitamin K proti osteoporóze

Nedostatek zásob vitaminu K může podle výzkumů zvyšovat ztrátu kostní hmoty a riziko osteoporózy a zlomenin, a příjem vitaminu K pomáhá tvorbě kostí a je užitečný i pro to, aby se vápník integroval do kostí a ne do stěn cév.

2) Strong Bones

Přípravek s vápníkem a hořčíkem … 100 nebo 250 kapslí
Naše tělo není schopno tvořit vápník a hořčík, ale tyto minerály jsou nezbytné pro zachování zdravé stavby kostí a zubů a k zajištění normální činnosti svalů. Kapsle Strong Bones obsahují tyto dva minerály v nejvhodnějším poměru 2:1, a tak přispívají k našemu zdraví.

3) Shake one vanilka

Proteinový prášek podporující hubnutí … 500 g
Proteinový prášek s vanilkovou příchutí, který se snadno připravuje s mlékem a vodou a dobře se hodí k redukční dietě. Chutný proteinový prášek obsahuje vitaminy, minerály, vlákninu a látky podporující redukci tělesné hmotnosti.

4) Power Mins

Komplex minerálů … 100 tablet
Žádný proces v našem těle se neodehrává bez přítomnosti nějakých minerálů. Power Mins obsahují 10 nejpodstatnějších minerálů, které jsou denně potřebné pro činnost našich buněk. Kromě vápníku a hořčíku, najdeme v produktu zinek, železo, selen, jód, chrom a další.

5) New Life

Multivitamin pro těhotné a kojící ženy … 120 tablet
Pro těhotné ženy, mladé matky a dokonce i pro ty, které se na těhotenství připravují, je velmi důležité, aby byla zajištěna jejich zvýšená potřeba vitaminů a minerálů. Proto pro ně bude užitečný New Life. Železo, vitamin C, vitaminy B, vápník a hořčík jsou nezbytné pro tvorbu krve plodu a zdravý vývoj jeho imunitního, kostního a nervového systému a kromě toho podporují organismus matky. Kyselina listová se navíc podílí na vývoji tkání matky, udržování její psychické kondice během těhotenství a je také životně důležitá pro rozvoj nervového systému embrya.

6) Full Spectrum

 Multivitamín … 90 tablet
Full Spectrum multivitamín obsahuje téměř 30 druhů různých vitaminů, antioxidantů a minerálů, které jsou doplněny bioflavonoidy. Všechny tyto složky jsou nezbytné pro činnost těla. Jejich vynikající účinek zajišťuje řada organických účinných látek a také technologie postupného uvolňování.

7) Energy & Memory

Zvyšuje energii … 90 tablet
Energy & Memory je komplexní doplněk výživy se stimulačními účinky, který obsahuje přírodní kofein z guarany, lecitin, vitaminy podporující mentální a fyzickou aktivitu, minerály a antioxidanty. Tento produkt jsme vyvinuli pro ty, kteří v případě mentálního a fyzického napětí dávají přednost přírodnímu řešení, aby si udrželi normální výkonnost a koncentraci.

8) Magnezi B6

Hořčík + Vitamin B6 … 90 tablet
MagneZi B6 obsahuje dobře známý a skvěle spolupracující tým hořčík, vitamin B6 a zinek, které jsme pro vás vyvinuli ve snadno zpracovatelné formě, abychom vašim svalům a nervovému systému poskytli komplexní a cílenou podporu. … více informací

 

Ukazuji cestu k vnitřní harmonii a zdraví. Pomáhám řešit problémy zdraví i vzájemných vztahů. Na této cestě používám numerologii, intuitivní poselství, ale dle potřeby i karty nebo kyvadlo. Jsem posel zpráv mezi nebem a zemí. Co se máte právě dovědět, tak to vám sdělím. Mým snem je život lidí v harmonii, lásce a radosti, neboť pak nebudou nemoci. Jsem autorkou ebooků zdarma : » 5 energií aneb život závisí na zachování harmonii energií » 5 pravidel JAK najít sám SEBE aneb jak zjistit, kdo jsem a kam směřuji » Výživa podle krevních skupin aneb cesta k vitalitě Můj příběh si přečtěte zde. Jak něco zlé je k něčemu dobré.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů